وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
فرمانده سپاه سلمان خبر داد؛
توزیع 500 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان
سردار امان الله گشتاسبی گفت: 500 هزار بسته در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری طایفه مرادزهی به نقل از عصرهامون، سردار گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی ائمه جمعه و فرمانداران در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه که با حضور مسئولان، علما، فرماندهان سپاه و خیرین در حال برگزاری است، بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور برای مردم استان مشکلاتی ایجاد شد که جا دارد از همه افرادی که در قالب قرارگاه زیستی در استان دلسوزانه تلاش کردند تا به مردم کمک کنند، تقدیر کنیم.

وی افزود: در حوزه سلامت همه اعم از بسیج و گروه های جهادی پای کار بودند و اقدامات اثربخشی در استان انجام شد، تا جایی که کمترین آسیب را در کشور از این بیماری داشتیم.

فرمانده سپاه سلمان استان اذعان کرد: در این دو ماه که از شیوع کرونا در کشور می گذرد شاهد رونق و پیشرفت در استان بودیم و کماکان در استان تمامی مسئولین و بسیجیان با قدرت پای کار هستند و برای مقابله با این ویروس تلاش می کنند.

گشتاسبی گفت: روزانه دو هزار بسیجی برای گندزدایی معابر فعالیت می کنند و ۶۰هزار نفر در قالب ۲۰۰ گروه جهادی در دیگر بخش های اطلاع رسانی و بهداشتی فعال هستند.

وی ادامه داد: تنها در رزمایش سلامت هزار خودرو نوین به مدت هشت روز در سراسر استان برای مقابله با این ویروس فعال بود.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حوزه معیشت نیز بیش از ۴۰ هزار بسته معیشتی بین گروه های آسیب دیده تقسیم شد و با تدابیری که اندیشیده شده رزمایش کمک مومنانه در دست کار است تا با همکاری همه نهادهای استانی در قالب این رزمایش از ابتدای رمضان تا نیمه این ماه و از پانزدهم تا پایان ماه مبارک با بهره گبری از همه ظرفیت ها از جمله بنیاد برکت، بهزیستی و کمیته امداد اجرایی شود.

به گفته گشتاسبی، 500 هزار بسته معیشتی، هر کدام به ارزش ۳۰۰ هزار تومان در دو مرحله در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در استان تقسیم می شود.

وی با بیان این که بسیجیان در خط مقدم اجرای این طرح قرار دارند و شناسایی نیازمندان و توزیع کمک ها بین آن ها با کمک این افراد انجام می شود، افزود: امروز رمز موفقیت نظام در گرو با هم بودن همگان است، اگر این نبود شاید امروز مشکل داشتیم، اما امروز ما موفق ترین استان در این زمینه هستیم.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: طرح رزمایش کمک مومنانه پنجشنبه با حضور همه نهادها در استان آغاز به کار می کند.

تقدیر از خدمات سپاه

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز با تقدیر از اقدامات سپاه در مبارزه با کرونا و کمک به معیشت نیازمندان، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در راستای کمک به نیازمندان و سنت پیامبر (ص) رزمایش کمک مومنانه انجام شود و باید این فرمایش مورد توجه همه مردم و مسئولان قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی افزود: سپاه پاسداران، کمیته امداد، ستاد فرمان امام (ره) و گروه های مردمی بسیج و جهادی مختلف خدمات زیادی در این راستا داشته و کمک های زیادی به مردم محروم استان کرده اند که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: با فرمایش رهبری این موضوع باید جهش پیدا کند و بیش از گذشته انجام شود، همه نهادها اقداماتی انجام داده اند که تشکیل این جلسه برای این مهم است که در حرکتی هماهنگ و گسترده این فرمایش مقام معظم رهبری را دنبال کنیم و می طلبد همه در استان با محوریت ائمه جمعه و سپاه از این رزمایش حمایت کنند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: این حرکت باید مردمی باشد، مردمی شروع شود و مردمی بماند هرکس هر توانی دارد را به کارببند تا از محرومان حمایت شود.

محامی افزود: اقدام در محوریت مسجد از نکات مهم دیگری است که باید مورد توجه باشد، با همکاری ائمه و بسیج مساجد در شرایط خاص کرونایی که فعالیت ها کاهش یافته است، می توان از این مرکز دینی بهترین استفاده را برد.

وی تصریح کرد: خانواده های نیازمندان باید شناسایی شوند، این گونه نباشد که آنها به سراغ ما بیایند، بلکه ما باید با حفظ حرمت آنان و به دور از هر گونه تبلیغاتی به پیشگاهشان برویم، چرا که این تبلیغات به خدمات خدشه وارد می کند و نباید مومنان تحقیر شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: کمک ها فقط مالی نیست، اما خیلی ها نیازمند کمک پزشکی، مشاوره حقوقی و روان شناسی هستند که باید از همه امکانات بهره بگیریم تا هرکس بتواند در این راستا کمک کند.

محامی خاطرنشان کرد: از همه عزیزان به خصوص برادران و خواهران سپاه و بسیج تقدیر می کنیم که به این خوبی در هر زمینه ای ورود و تلاش می کنند.

شناسایی 86 هزار خانواده نیازمند

استاندار سیستان و بلوچستان نیز با ابراز خوشحالی از تشکیل این قرارگاه و تلاش سپاه برای کمک به معیشت مردم محروم استان، بیان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که دولت موظف به اقداماتی بوده که بسیاری از آن مشخص است، اما اگر در این رزمایش نیز بتوانیم کمک کنیم می توانیم اثربخش باشیم.

احمدعلی موهبتی افزود: اگر بتوانیم هماهنگی داشته باشیم و با همکاری همه نهادها برای کمک به قشر ضعیف جامعه اقدام کنیم، همه به عدالت دیده می شوند و اقدامات نهادها موجب نخواهد شد که عده ای از مردم محروم بمانند.

وی ادامه داد: این جلسه موجب ایجاد هماهنگی همه نهادها می شود تا همانظور که در گذشته در اقدام هایی چون گندزدایی و آوزشی موفق بودیم، امروز با همکاری سپاه و ستاد اجرایی فرمان امام  (ره) و بنیاد مستضعفان به باری محرومان بشتابیم.

استاندار بیان کرد: در هفته گذشته ۸۶ هزار خانوار توسط 13 دستگاه اجرایی شناسایی شدند که ۶۵هزار خانوار تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نبودند که با کمک خیرین و براساس طرح ساماندهی مشارکت های مردمی به انان کمک می شود.

موهبتی افزود: ما باید به سویی برویم که مردم نقش افرین باشند، در سال های گذشته نیز که کرونایی نبود مردم در این ایام به نیازمندان کمک می کردند و اینک باید کاری کنیم تا جوانان نیز نقش آفرین باشند و به یاری مستمندان بیایند.

به گفته وی، در این رابطه باید به کرامت مردم توجه شود و در محلی که کمک ها جمع آوری و حمل می شود فقط مستندسازی شود اما در محل تقسیم کمک ها تصویری گرفته نشود. در این راستا همه دستگاه ها باید دست به دست هم دهند تا در اقدامی زیبا و هماهنگ به یاری مردم نیازمند بشتابیم و بار دیگر حماسه افرینی کنیم.

 فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه نیز با تقدیر از همکاری همه نهادها و افراد تاثیرگذار، گفت: بدون شک خداوند به این حرکت و وحدت برکت می دهد تا فرمان رهبری را به خوبی لبیک بگوییم.

سردار محمد کرمی، اذعان کرد: باید به دنبال زیرساخت ها نیز باشیم تا اگر بسته معیشتی ما یک ماه تاثیر گذار است بتوانیم با تغییر زیرساختی و ساخت و سازهای بزرگ تحول ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر این که باید برای خدا کارکرد، گفت: همین که خدا می بیند کافی است، باید همه باهم تلاش کنیم تا خدا راضی باشد.

375 هزار خانوار نیازمند در استان

 رئیس سیاست گذاری ائمه جمعه استان هم گفت: با توجه به ظرفیت مساجد به دنبال پیگیری فرمایشات رهبری رفتیم و ائمه جمعه نیز همگام با سپاه حاضر شده اند و با همه قدرت برای تحقق کمک مومنانه تلاش می کنند.

حجت الاسلام طاهری افزود: این جلسه ابلاغ رسمی برای آغاز این حرکت است و از همه درخواست می شود با سپاه و بسیج همکاری داشته باشند و با محوریت مساجد و بهره گیری از مردم و جوانان در این مسیر تلاش کنیم.

وی با تاکید بر این که این رزمایش باید آبرومند باشد، گفت: بی شک این مهم مورد تاکید همگان است تا در این ایام بتوانیم بهترین کمک را انجام دهیم.

به گفته  رئیس سیاست گذاری ائمه جمعه استان، حدود ۷.۴ هزار خانوار در استان داریم که ۵۰ درصد آنان نیازمند کمک هستند، ۳۷۵هزار خانوار نیازمند داریم که باید کمک دریافت کنند، از این تعداد ۱۶۰هزار خانواده تحت پوشش کمیته تمداد و ۱۲۰هزار خانوار هم تحت حمایت بهزیستی هستند، اما ۹۵هزار خانوار از سوی هیچ نهادی کمک نمی شوند که باید حمایت شوند.

طاهری بیان کرد: در صورت مدیریت درست و با توجه به آماده بودن ۵۰۰ هزار بسته سپاه، ۱۰هزار بسته هلال احمر و  هزار و  ۲۰۰بسته اساتید دانشگاه، نباید به گونه ای عمل شود که به خانواده ای کمک نشود، باید نظارت شود تا همه نیازمندان از این کمک مومنانه بهره مند شوند تا فرمایش رهبری را با دقت دنبال کنیم.
 

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۷:۳۴
کد خبر: ۴۲۳۲۹۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۷:۰۷
وقتی نسخه های کم اثر اشتغال درد جوانان سیستان و بلوچستان را درمان نمی کند
سیستان و بلوچستان ظرفیت های ویژه ای دارد که بهره برداری از آن ها می تواند سبب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری شود، اما بر اساس آمارها این استان بیشترین نرخ بیکاری را در کشور دارد و از قابلیت های ویژه آن ب...
۱۳۹۹/۶/۲ - ۱۱:۰۸
طغیان رودخانه های فصلی جنوب شرق کشور/ 6 نفر در سیلاب سیستان و بلوچستان جان باختند
محمد رضا کرد، رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر گفت: پیکر ۶ نفر بر اثر غرق شدگی در سیل رودخانه نایگون، سی تل بعد از ساعت ها عملیات، جست و جو در شرایط دشوار و طاقت فرسا با کمک نیروهای امداد و نجات و اهالی ...
۱۳۹۹/۶/۱ - ۱۸:۱۷
​کشف بيش از يك تن مواد مخدر در منطقه مرزی روتک سراوان
مسئول روابط عمومی قرارگاه شهید میر حسینی از كشف يك تن و ۱۲۰ كيلوگرم مواد مخدر که طي يك عمليات منسجم توسط سربازان گمنام این قرارگاه خبر داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها