وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
توصیه برترین‌های کنکور ۹۸ به پشت‌کنکوری‌ها| کلاس کنکور عامل موفقیت نیست/ لزوم استفاده هدفمند از فضای مجازی
نفرات برتر گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه کنکور سراسری امسال به پشت‌کنکوری‌ها توصیه کردند که فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی هدفمند انجام دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری طایفه مرادزهی به نقل از تسنیم آزمون سراسری سال 98 روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار شد که 58 درصد داوطلبان خانم و 42 درصد آقا بودند و تعداد 637 هزار نفر در گروه علوم تجربی شرکت کردند که بیشترین تعداد داوطلبان را شامل می‌شد.

براساس این گزارش، نتایج اولیه آزمون سراسری سال 98 روز چهارشنبه 16 مرداد اعلام می‌شود، در این آزمون 832 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و فرایند انتخاب رشته از 20 تا 24 مرداد ماه انجام خواهد شد، تمام داوطلبان حتی غایبان جلسه می‌توانند در انتخاب رشته با سوابق تحصیلی شرکت کنند.

به گزارش تسنیم، سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر هر گروه آزمایشی را اعلام کرد که بر این اساس 10 نفر برتر گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی و 5 نفر برتر گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی معرفی شدند.

رتبه 4 کنکور ریاضی 98: امید، پشتکار و تلاش مستمر 3 رمز اصلی موفقیت در کنکور است

آریا جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به مدت زمان درس خواندن خود قبل از ایام کنکور اظهار داشت: از تابستان 97 روزی 8 ساعت دروس مختلف مرتبط با کنکور را را مطالعه می‌کردم.

رتبه 4 کنکور ریاضی و فیزیک خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به ایام عید امسال مدت زمان مطالعه خود را تا 11 ساعت در روز افزایش دادم تا بتوانم نتیجه بهتری را در کنکور کسب کنم.

وی با اشاره به میزان استراحت خود در این ایام تصریح کرد: هر دو هفته یکبار، در آزمون‌های آزمایشی مربوط به کنکور شرکت می‌کردم و پس از آن به مدت یک روز کامل استراحت می‌کردم و از فضای مطالعه فاصله می‌گرفتم.

جلالی با بیان اینکه قصد تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف تهران را دارد ابراز داشت: به‌ احتمال زیاد برای تحصیل در دانشگاه، رشته مهندسی برق را انتخاب می‌کنم.

رتبه 4 کنکور ریاضی و فیزیک گفت: در طول این مدت در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و فقط در آزمون‌هایی که مدرسه برگزار می‌کرد شرکت کردم اما از کتاب‌های کمک‌آموزشی مربوط به کنکور بهره می‌بردم.

جلالی امید، پشتکار و تلاش مستمر را 3 رمز اصلی موفقیت در کنکور دانست و افزود: من در ابتدا در درس ادبیات مشکل داشتم اما ناامید نشدم و با تلاش و مطالعه بیشتر سرانجام توانستم این درس را در کنکور، 100 درصد بزنم.

وی خاطرنشان کرد: به کسانی که نتوانستند در کنکور نتیجه مطلوبی بگیرند یا برای کنکور سال بعد آماده می‌شوند توصیه می‌کنم که هرگز امید خود را از دست ندهند و با تلاش و پشتکار، آینده خوبی را برای خود رقم بزنند.

رتبه 5 کنکور ریاضی 98: در المپیاد شیمی موفق به کسب مدال نقره شدم؛ در منزل درس می‌خواندم

علی عباسی جونقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، در باره موفقیتش در آزمون سراسری امسال اظهارداشت: سال گذشته در المپیاد رشته شیمی موفق به کسب مدال نقره کشوری شدم و امسال نیز برای اولین بار در کنکور سراسری رشته ریاضی و فیزیک شرکت کرده و توانستم رتبه 5کنکور در این رشته را از آن خود کنم.

وی افزود: از مقطع دهم و یازدهم تا شهریور 97 مشغول به مطالعه برای شرکت در المپیاد بودم و نتوانستم به صورت مستمر در کلاس درس شرکت کنم بنابراین خودم در خانه درس می‌خواندم و فقط در امتحانات پایانی شرکت می‌کردم.

عباسی عنوان کرد: از آذرماه 97  تا تیرماه 98 نیز روزانه حدود6 تا 7 ساعت به مطالعه برای کنکور پرداختم و توانستم این رتبه را کسب کنم.

این جوان موفق چهارمحالی عنوان کرد: در حین مطالعه  تفریح و استراحت نیز داشتم و تمام وقت خود را صرف درس خواندن نمی‌کردم.

وی در مورد استفاده از کتاب و کلاس‌های کمک‌آموزشی نیز گفت: من در هیچ کلاس و همایشی شرکت نکردم ولی از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم.

عباسی رمز موفقیت خود را پشتکار خود و حمایت خانواده به‌ویژه مادرش دانست و اشاره کرد: خانواده‌ام با ایجاد فضای آرام برای من کمک بزرگی در موفقیتم داشتند.

این جوان چهارمحالی بیان کرد: هنوز در انتخاب رشته مردد هستم اما بین رشته برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف یکی را انتخاب می‌کنم.

رتبه 7 کنکور تجربی 98: از شبکه‌های مجازی استفاده نکردم

گلسا مصباحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، درباره کسب رتبه 7 کنکور تجربی اظهار داشت: تصور می‌کردم که رتبه خوبی کسب کنم، پس از آزمون فکر می‌کردم تک رقمی منطقه را کسب کنم اما پس از اینکه کلید آزمون منتشر شد و چک کردم، کسب این رتبه برایم دور از ذهن نبود. 

وی درباره شروع و نحوه درس خواندن گفت: از تابستان به صورت جدی شروع به درس خواندن کردم ابتدا 10 ساعت در روز اما اواخر ساعتی 12 ساعت درس می‌خواندم. 

رتبه 7 کنکور تجربی با بیان اینکه هم از کلاس کنکور و هم کلاس‌های مدرسه استفاده کرده است، افزود: برای درس‌های ریاضی، فیزیک و شیمی از کلاس کنکور استفاده کردم. 

مصباحی بیان کرد: علاقه خودم رشته پزشکی است اما اینکه کدام دانشگاه، تهران یا شیراز، را انتخاب کنم تصمیم قطعی نگرفتم و باید همه جوانب را بررسی و مشورت کنم. 

وی درباره استفاده از شبکه‌های مجازی در ایام کنکور عنوان کرد: می‌توانم بگویم هیچی، در ایام کنکور هیچ برنامه‌ای روی گوشی نداشتم. 

رتبه 7 کنکور تجربی با اشاره به نقش مهم خانواده در کسب این موفقیت گفت: خانواده بسیار شرایط مرا درک می‌کردند و هیچ فشار و استرسی را به من وارد نمی‌کردند و با هر نتیجه‌ای که در آزمون‌های آزمایشی می‌گرفتم حمایت می‌کردند. 

مصباحی به دانش‌آموزانی که سال آینده کنکور دارند، توصیه کرد که با آرامش و اعتماد به نفس درس بخوانند و از تلاش کردن لذت ببرند و خسته نشوند. 

رتبه 2 کنکور تجربی 98: کنکوری‌ها به جای توجه به کلاس کنکور، کتاب‌های درسی خود را خوب بخوانند

محسن راستکار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به میزان مطالعه خود در راستای موفقیت در کنکور، اظهار داشت: روزهایی که مدرسه نمی‌رفتم حدوداً ده ساعت و روزهایی که مدرسه می‌رفتم شش تا هفت ساعت مطالعه مستمر داشتم.

رتبه دوم کنکور تجربی، با تاکید بر اینکه از کلاس‌های کنکور استفاده نکردم افزود: استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و کنکور‌های آموزشی به نظرم از ضروریات است و من استفاده کردم.

وی علاقه خود به انتخاب رشته پزشکی را یادآور شد و افزود: من در انتخاب رشته، پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب خواهم کرد.

محسن راستکار توصیه‌ای نیز به کنکوری‌ها داشت و گفت: کنکوری‌ها وارد بحث‌های حاشیه‌ای کنکور نشوند. اینکه باید سرکلاس‌های خاص حاضر شوند و یا کلاس خصوصی داشته باشند به این مسائل توجه نکنند.

رتبه دوم کنکور تجربی در مورد میزان صرف زمان در فضای مجازی را مورد اشاره قرار داد و گفت: استفاده از فضای مجازی را در این مدت به حداقل رساندم و صرفا در زمان استراحت پنج تا ده دقیقه اخبار را چک می‌کردم.

رتبه 3 کنکور تجربی 98: برنامه‌ریزی و اعتماد به خود رمز موفقیت است

فرهنگ امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، در پاسخ به این سوال که آیا کسب رتبه 3 را تصور می‌کرده یا خیر اظهار داشت: قبل از کنکور در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم و تصورم بر این بود که رتبه دو رقمی را کسب می‌کنم اما پس از اینکه کنکور دادم به رتبه تک رقمی هم فکر می‌کردم اما نه رتبه 3. 

وی درباره نحوه و ساعت درس خواندن نیز گفت: از تابستان با 10 ساعت شروع به درس خواندن کردم اما کم کم ساعت مطالعه را به 13 ساعت افزایش دادم و تا آخر با همین 13 ساعت درس می‌خواندم. 

رتبه 3 کنکور تجربی که انتخابش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، افزود: ترجیح می‌دهم کنار خانواده باشم و در داخل کشور خودم تحصیل کنم. 

امیری درباره شرکت در کلاس کنکور نیز بیان کرد: فقط برای دروس فیزیک و ریاضی کلاس کنکور رفتم اما برای مابقی دروس نیازی نداشتم و خودم براساس آنچه در مدرسه درس داده بودند، خواندم. 

وی درباره نقش خانواده در موفقیتش نیز گفت: من در کتابخانه درس می‌خواندم اما خانواده به ویژه پدرم بسیار رعایت می‌کردند و به من توجه نشان می‌دادند، رفت و آمدم را بر عهده گرفته بودند تا وقتم تلف نشود و همین اینکه می‌دیدم برای من اهمیت قائل هستند به من قوت قلب می‌داد. 

رتبه 3 کنکور تجربی درباره استفاده از شبکه‌های مجازی تصریح کرد: در طول روز از گوشی هوشمند استفاده نمی‌کردم و گوشی ساده داشتم. 

امیری به دانش‌آموزان و دوستان خود نیز توصیه کرد که برای موفقیت ابتدا برنامه‌ریزی داشته باشند و بعد از آن به خود اعتماد کنند، بدانند که می‌توانند. 

رتبه 1 کنکور انسانی 98: هزینه‌های زیاد کلاس کنکور عامل موفقیت نیست

فاطمه شب‌خیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه تصورم کسب رتبه 100 بود نه رتبه یک اظهار داشت: بسیار خوشحال شدم و فکر نمی‌کردم که رتبه یک را کسب کنم. 

وی درباره ساعات درس خواندن در ایام کنکور گفت: از مردادماه شروع به درس خواندن برای کنکور کردم و میانگین 7- 8 ساعت درس می‌خواندم. 

رتبه اول علوم انسانی با بیان اینکه هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، افزود: دانش‌آموزان به خودشان اعتماد داشته باشند و خودشان را درگیر حواشی یا هزینه‌های سرسام‌آور کلاس کنکور نکنند. 

‌شب‌خیز با اشاره به اینکه در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کرده است، بیان کرد: برای موفقیت در کنکور نیازی به صرف هزینه‌ زیاد نیست بلکه باید با برنامه‌ریزی و اعتماد و توکل به خدا درس خواند. 

وی درباره رشته انتخابی‌اش نیز گفت: هنوز تصمیم نگرفتم اما یا دبیری یا حقوق را برای تحصیل انتخاب می‌کنم دانشگاه نیز اگر بنا باشد حقوق بخوانم دانشگاه تهران یا شهید بهشتی را انتخاب می‌کنم. 

رتبه یک علوم انسانی نقش پدر و مادر و خانواده را در موفقیت خود عامل مهمی دانست و افزود: در حد خودشان شرایط را برای درس خواندن من فراهم کردند. 

شبخیز همچنین درباره استفاده از شبکه‌های مجازی در ایام کنکور گفت: به صورت محدود و کنترل شده از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کردم. 

رتبه 6 کنکور تجربی 98: از فضای مجازی هدفمند استفاده کردم

امیررضا بسکابادی دارنده رتبه 6 کنکور تجربی امسال در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: انتظار رتبه زیر 10 را داشتم و البته این مسئله تقریبی بود.

دانش‌آموز مشهدی بیان کرد: در ایامی که در مدرسه حاضر بودم، در هفته 40 تا 45 ساعت درس می‌خواندم و سپس طراز خواندن و ساعات را افزایش دادم و در ایام نزدیک کنکور به 55 ساعت و بعضا 60 ساعت مطالعه در هفته نیز رسیده بود.

‌بسکابادی گفت: احتمالا پزشکی مشهد را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم اما هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته‌ام.

وی خاطرنشان کرد: در ایامی که درس می‌خواندم برخی تفریحات را محدود کرده بودم اما از فضای مجازی به صورت هدفمند استفاده می‌کردم. از کلاس‌ها و کتب فوق برنامه مناسب نیز استفاده کردم.

رتبه 5 کنکور انسانی 98: هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم

علی حاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، درباره کسب رتبه 5 علوم انسانی اظهار داشت: از آخر سال یازدهم برای کنکور شروع به درس خواندن کردم و متوسط روزانه 5 تا 6 ساعت مطالعه داشتم البته در روزهای نزدیک به کنکور به 8 تا 10 ساعت افزایش یافت. 

وی درباره اینکه تصمیم دارد در چه رشته‌ای تحصیل کند، گفت: هنوز  تصمیم نگرفتم در حال مشورت هستم اما رشته‌های حقوق، روانشناسی و علوم قضایی را علاقه‌مند هستم و دانشگاه هم احتمال زیاد تهران را انتخاب کنم. 

رتبه 5 کنکور علوم انسانی با بیان اینکه هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، افزود: توصیه‌ای که به دیگر دانش‌آموزان و کنکوری‌ها دارم این است که حتما با برنامه‌ریزی درس بخوانند و وقت خود را تلف نکنند. 

سرویس : کشور
تاریخ : ۱۳۹۸/۵/۱۵ - ۱۰:۰۸
کد خبر: ۴۲۳۲۷۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۴:۲۰
اصناف و بازاریان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند/ 36 شهید سهم سیستان و بلوچستان از شهدای اصناف
فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان اصناف و بازاریان را رزمندگان جنگ اقتصادی دانست که معیشت مردم را در بازار رقم می‌زنند.
۱۳۹۸/۷/۳ - ۰۸:۲۱
دفاع مقدس سبب استحکام وحدت و برادری در کشور شد
سردار عبدالله پور گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و دوران پر افتخار دفاع مقدس سبب استحکام وحدت، اخوت و برادری، انسجام ملی و دفاع آگاهانه در مقابل تهدیدات و توطئه های کور دشمنان در کشور شد.
۱۳۹۸/۷/۳ - ۰۷:۵۹
توزیع 30هزار بسته لوازم التحریر هدیه مقام معظم رهبری در سیستان وبلوچستان
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از توزیع 30هزار بسته لوازم التحریر هدیه مقام معظم رهبری در سیستان وبلوچستان خبر داد.
۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۰۷:۳۹
11 هزار شهید اهل سنت از افتخارات بزرگ میهن اسلامی است
امام جمعه اهل سنت خاش گفت: 11 هزار شهید اهل سنت از افتخارات بزرگ میهن اسلامی بوده و این موضوع از علاقه مردم ما به انقلاب اسلامی حکایت دارد.
۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۰۷:۳۳
همه مسئولان یکصدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/باید ثابت کنیم سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها