وبسایت خبری
امروز: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد:
بیانات رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن اقتدار کشور را به رخ کشید/ التماس اروپا به ایران در سایه ولایت فقیه
امامان جمعه شهرستان های مختلف سیستان وبلوچستان در خطبه های این هفته نماز با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری مباحثی را پیرامون صلابت جمهوری اسلامی ایران و اقتدار رهبری بیان کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری طایفه مرادزهی به نقل از عصرهامون؛ امام جمعه موقت زاهدان در خطبه های این هفته نماز که در مصلی قدس برگزار شد گفت: آنچه در کلام مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن مشاهده شد نمایانگر اقتدار و صلابت رهبری و کشور جمهوری اسلامی ایران بود که این عزت را مدیون خون شهدا، درایت رهبری و بصیرت مردم کشور هستیم.
 
حجت‌الاسلام عزیزی افزود: هفته گذشته شاهد حضور سه مهمان ویژه در کشور بودیم که در اولویت همه آنها سفر نخست وزیر ژاپن بود که به دیدار رهبری رفت و بیان کرد حامل پیام رئیس جمهور آمریکا است اما مقام معظم رهبری بیان فرمودند که ترامپ را شایسته پیام و مذاکره کردن نمی دانند و در یک جلسه نسخه ترامپ دروغگو را بستند.
 
وی با اشاره به دوران پیش از انقلاب گفت: در گذشته سران کشورهای غربی به ایران سفر می کردند و شاه مملکت که در راس امور بود را داخل جلسات خود راه نمی دادند و همه شاهد حقارت وی بودند که در آخر نیز با خشم ملت روبرو شد.
 
وی تاکید کرد: به لطف پروردگار کشور ما امروز تحت فرامین مقام معظم رهبری و اتحاد مردم به چنان قدرت و صلابتی رسیده است که رهبر ما می فرمایند رئیس جمهور آمریکا (که خود را ابرقدرت جهان می داند) را شایسته پیام نمی دانند.
 
وی با تاکید بر لزوم هوشیاری مسئولان ادامه داد: ضرورت دارد تا مسئولین نیز حامی مردم باشند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات معیشتی مردم به خرج بدهند و اگر دولت و ملت در کنار یکدیگر باشند هیچ ابرقدرتی توان مقابله با ایران را نخواهد داشت.
 
دشمن به دنبال تضعیف اندیشه مقاومت است
امام جمعه شهرستان سراوان نیز گفت: روز قدس شاهد به میدان آمدن مردم 120 کشور در جهان بودیم که این خود نشان از ترویج و تزریق اندیشه مقاومت، استکبار ستیزی و مقابله با ظلم است.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع نمازگزاران روز جمعه شهرستان با اشاره به اینکه یکی از ویژیگی های برجسته امام خمینی (ره)، اندیشه مقاومت بوده است، بیان کرد: در حال حاضر دشمن با ترفند های مختلف به دنبال تضعیف اندشه مقاومت میان مردم انقلابی ایران اسلامی است که باید توجه داشته باشیم.
 
 وی افزود: اندیشه مقاومت، خود اتکایی و ایمان به خداوند متعال بود که توانست چهل سال انقلاب اسلامی ایران را از توطئه های قلدران عالم و گردنه های سخت و تلاطم های پرفشار که دشمن برای ملت ایران ایجاد کرده گذر کنیم.
 
 امام جمعه سراوان اندیشه مقاومت را قدرتمند ترین سلاح مردم ایران اسلامی برشمرد و اضافه کرد: امروز دشمن مقابل اندیشه مقاومت ایران اسلامی به ذلت افتاده و روز به روز به عقب باز می گردد.
 
حجت الاسلام بامری با بیان اینکه از تبلیغات ناامید کننده دشمن نباید نا امید شویم، ادامه داد: می طلبد مسئولین با بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری به خوبی میدان داری کنند.
 
وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری با تمام قدرت و صلابت فرمودند که جوابی برای پیام او( ترامپ) ندارم چرا که او را لایق مبادله پیام هم نمی دانم که جای شکر گزاری دارد مقابل زورگویان با قدرت حرف می زنیم و در دنیا آنها را ضعیف می کنیم.
 
امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه می طلبد در این برهه از زمان نفوذ، تهدید و تطمیع دشمن را به خوبی بشناسیم، جبهه حق و شاخص های آن را بدانیم، خاطر نشان کرد: روز قدس شاهد به میدان آمدن مردم 120 کشور در جهان بودیم که این خود  نشان از ترویج و تزریق اندیشه مقاومت، استکبار ستیزی و مقابله با ظلم است.
 
حجت الاسلام و المسلمین بامری  با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا دروغگو ترین رئیس جمهور جهان است، تصریح کرد:  مسئولین  با از بین بردن فساد و سستی و با عمل جهادی و فکر انقلابی دلبستگی به دشمنان را کمتر کنند.
 
التماس امروز اروپا به ایران دست آورد ولایت فقیه است
امام جمعه چابهار هم گفت: قدر عزت نظام اسلامی و در راس آن رهبری را بدانیم ما ملتی بودیم که برایمان از اروپا بیایند و التماس کنند که مذاکره کنید یا به ما فرمان می دانند به رضا خان می گفتند باید بروی و رژیم پلید محمدرضا را آوردند و تصمیم گیرنده بودند.
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز افزود: اقتدار و مقاومتی که مقام معظم رهبری از آن دم زدند که الگویی برای مسلمانان شده است، وزیر خارجه آلمان می آید و التماس می کند که شما برجام را تغییر ندهید و جواب دندان شکنی گرفت و رفت.
 
وی با اشاره به دیدار دو روز قبل شینزوآبه با مقام معظم رهبری تشریح کرد: بعد از آن وزیر خارجه ژاپن می آید و رهبر انقلاب بنا به خواسته شینزوآبه در پاسخ به ترامپ می گوید ما رئیس آمریکا را شایسته جواب دادن نمی دانیم و می گوید ما اصلا به آمریکایی ها اعتماد نداریم و هرگز با آنها مذاکره نمی کنیم.
 
وی آمریکا را نابود شدنی دانست و تصریح کرد: این مقاومت است که اینچنین رئیس یک کشور ملتمسانه می گوید ما خواهان صلح هستیم و آقا می فرمایند اینکه آمریکا می گوید ما در پی براندازی نیستیم غلط کرده چون قدرت و توانایی آن را ندارد و اگر آمریکا بداند در جنگ نتیجه می گیرد مطمئنا وارد می شود.
 
خطیب نماز جمعه چابهار با انتقاد شدیداللحن نسبت به وزیر نیرو ادامه داد: به دولتمردان سفارش می کنم قدر رهبری و ملت را بدانید، آقای وزیر نیرو حرف چرت نزن این دروغ را از کجا درآورده ای که مردم سه وعده غذا نخوردند دختر و پسر تو در خارج چه می کنند این حرف های نفهمی را از کجا می آوری.
 
وی اذعان کرد: دو شب قبل آمریکاییها دزدکی وارد عراق شدند و این عزت در سایه ولایت فقیه است و هجمه فسادطلبان به ولایت فقیه بر همین است و ترامپ از اول ریاست جمهوری خود تاکنون ۱۰ هزار و ۱۱۱ ادعای دروغ کرده است آیا با چنین کسی می توان مذاکره کرد.
 
حجت الاسلام موسوی وظیفه رسانه را در انقلاب خطیر دانست و تاکید کرد: صدا و سیما با پول های کلان بعضی افراد را بزرگ می کند اشخاصی که ننگ شان می شود فرزندشان را در ایران به دنیا بیاورد و بچه اش را در خارج به دنیا می آورند و ایران خانه شهدا است و خدا نمی خواهد که این آشغال ها فرزندانشان را در این سرزمین پاک به دنیا بیاورد این ها باید بچه هایشان را در همان کثافت خانه ها به دنیا بیاورند.
 
وی بیان کرد: اساس حکومت سعودی از انگلیس بر گرفته شده تا هیچوقت اتحادی میان مسلمانان برقرار نشود و تفرقه مانع گسترش اسلام در دنیا شود و تخریب قبور اهل بیت یکی از هجمه های این کفار بود.
 
امام جمعه چابهار گفت: در مدینه قبر حضرت خدیجه و حضرت حمزه را تخریب کردند و هشتم شوال قبور بقیع را برای از بین بردن مکتب اهل بیت به خرابی کشاندند و امروز ایران در دنیا به قدرت مطلق تبدیل شده است.
 
وی ایران را بانی صدور انقلاب در دنیا دانست و عنوان کرد: امروز کربلا به مرکز قیام اسلام علیه کفر جهانی تبدیل شده است بیش از ۳۰ میلیون نفر پای پیاده در اربعین شرکت می کنند، نه تنها وهابیت نتوانست اسلام ناب نبوی را از بین ببرد بلکه ریشه کفر توسط اسلام در حال نابودی است.
 
وی با اشاره به قیام مردم یمن ادامه داد: یمنی ها امروز سعودی را به زانو درآورده اند حشد الشعبی قدرت را در حجاز به قدرت خواهند گرفت و حرم اهل بیت را توسعه خواهند داد.
 
وی با اشاره به سالروز انقلاب فرهنگی در سال ۵۸ تاکید کرد: مدتی دانشگاه ها تعطیل شدند تا رشد و توسعه علمی امروز در دنیا به رتبه های دو رقمی برسد و جوان های ما همت کنند و بتوانند در این مراکز علمی باعث توسعه کشور شوند.
 
خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: شهید بخارایی، امانی، نیک نژاد شهدای موتلفه ای هستند که امروز الگوی انسانیت در کشور می باشند و ثمرات این خون پاک را امروز در نشر انقلاب اسلامی در دنیا می بینیم.
 
امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد:روز دوشنبه سالروز تشکیل جهاد سازندگی است که البته امروز وجود خارجی ندارد، این جهاد نعمت بزرگی بود که جوانان به یاری روستا نشینان رفتند بحث کشاورزی که توسط رژیم منحوس پهلوی نابود شده بود مجدد احیا شد و امیدواریم سپاه با بسیج سازندگی توسعه کشور را بیش از پیش افزایش دهد.
 
تنها راه مقابله با زیاده خواهی های آمریکا مقاومت است
امام جمعه موقت دلگان گفت:تنها راه مقابله با زیاده خواهی ها و تحریم های آمریکا مقاومت و ایستادگی است.
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دلگان با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: علی رغم اینکه مقامات ژاپنی تا قبل از این دیدار مقامات ژاپنی تاکید داشتند که حامل پیامی از طرف رئیس جمهور آمریکا نیست اما«آبه» حاوی پیامی از ترامپ بود.
 
امام جمعه موقت دلگان ادامه داد: در همان ابتدای دیدار نخست وزیر ژاپن گفت که من حاوی پیامی از طرف رئیس جمهور آمریکا هستم که مقام معظم رهبری در جوابش فرمودند: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند:ما با ساخت سلاح هسته ای مخالفیم و فتوای شرعی من حرام بودن آن است، اما این را بدانید که اگر ما قصد ساخت سلاح هسته ای را داشتیم آمریکا هیچ کاری نمی توانست بکند.
 
حجت الاسلام شیبک در ادامه با اشاره به تحریم ها که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علیه مردم و کشور ما از طرف آمریکا و متحدانش وضع شده است، افزود: تنها راه مقابله با تحریک ها و زیاده خواهی های دشمنان و آمریکا، ایستادگی و مقاومت است.
 
 امام جمعه موقت دلگان اضافه کرد: با تکیه به ظرفیت های داخلی کشور می توانیم به مقابله با مشکلات برویم و از سد تحریم ها عبور کنیم. وی ادامه داد: قطعا یکی از راه های مبارزه با آمریکا و دشمنان قسم خورده ما، خدمت رسانی مسئولان به مردم و برطرف کردن مشکلات آنان است.
 
حجت الاسلام شیبک گفت: کمبود پزشک و کمبود تجهیزات پزشکی یکی از معضلات و مشکلاتی که این روزها مردم شهرستان دلگان با آن دست و پنجه نرم می کنند. امام جمعه موقت دلگان خاطرنشان کرد: مسئولان نسبت به رفع معضلات و مشکلات اهالی این شهرستان اقدام کنند.

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۲:۳۲
کد خبر: ۴۲۳۲۵۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۷:۳۶
۳قاچاقچی موادمخدر در سراوان به هلاکت رسیدند/یک بسیجی شهید شد
قاسم حسن زاده گفت:در درگیری رزمندگان قرارگاه قدس با قاچاقچیان موادمخدر در شهرستان سراوان سه نفر از این قاچاقچیان به هلاکت رسیدند.
۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۷:۳۴
توزیع 500 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان
سردار امان الله گشتاسبی گفت: 500 هزار بسته در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان توزیع می شود.
۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۴:۲۰
اصناف و بازاریان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند/ 36 شهید سهم سیستان و بلوچستان از شهدای اصناف
فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان اصناف و بازاریان را رزمندگان جنگ اقتصادی دانست که معیشت مردم را در بازار رقم می‌زنند.
۱۳۹۸/۷/۳ - ۰۸:۲۱
دفاع مقدس سبب استحکام وحدت و برادری در کشور شد
سردار عبدالله پور گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و دوران پر افتخار دفاع مقدس سبب استحکام وحدت، اخوت و برادری، انسجام ملی و دفاع آگاهانه در مقابل تهدیدات و توطئه های کور دشمنان در کشور شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها