وبسایت خبری
امروز: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
خرمشهر نماد ایستادگی یک ملت است/ دفاع مقدس موجب اقتدار ایران اسلامی شد
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: با نگاهی به تاریخ میتوان فهمید با انبوه اقداماتی که بر ضد انقلاب انجام شد به دلیل دینی و مکتبی بودن این انقلاب و رهبری مدبرانه و مدیریت باشکوه انقلاب توسط امام راحل، دشمنان هیچگاه نتوانستند خدشه ای به این ملت و نظام مقدس وارد کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری طایفه مرادزهی به نقل از عصرهامون، به مناسبت سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با حضور گردانهای نمونه ارتش، نیروی انتظامی، مرزبانی، سپاه و بسیج و جمع کثیری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، خانواده شهدا و مسئولین استانی در محل سپاه سلمان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در آغاز این مراسم سردار پاسدار امان الله گشتاسبی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و امنیت، گفت: سوم خرداد سالروز حماسه ای ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که همچون برگ زرینی تا ابد در کتاب خاطرات این مرز و بوم به یادگار می ماند.

وی افزود: همه ساله در این روز نیروهای نظامی، انتظامی و مردم سرافراز ایران اسلامی گردهم می آیند تا قدردان حماسه سازانی باشند که در سوم خرداد با انجام عملیات بیت المقدس جهان را شگفت زده کرده و دشمنان را با قدرت ایمان و اراده پولادین این ملت آشنا کردند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه وظیفه ما قدردانی از رشادت های شهدا و ایثارگران است، بیان کرد: امروز همه ما مسئولین، مردم و نیروهای نظامی و انتظامی باید قدردان خون شهدا و ایثارگرانی که با گذشت از جان و آرامش خود گذشتند تا انقلاب پایدار بماند، باشیم.
 


دفاع مقدس موجب اقتدار انقلاب اسلامی و عزت ملت ایران شد
در ادامه سردار پاسدار محمد مارانی با تاکید بر لزوم زنده نگاه داشتن حماسه عظیم سوم خرداد، گفت: یکی از بخش های مهم کتاب افتخارات ایران اسلامی مربوط به هشت سال دفاع مقدس است و آزاد سازی خرمشهر نیز برگ زرینی در این بخش محوری از تاریخ این مرز و بوم است.

وی ادامه داد: کلمه برگ زرین را برای این تاریخ ماندگار به کار میبریم چون همین دفاع مقدس و رشادت رزمندگان اسلام بود که موجب عزت و سربلندی ما شده و دشمنان را از خیال خام خود مایوس کرد.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه دفاع مقدس موجب عزت و سربلندی ملت ایران شد، خاطرنشان کرد:  از آغازین روزهای انقلاب اسلامی دشمنان ما دست به اقدامات بسیاری برای ضربه زدن به این انقلاب شکوهمند کردند اما وقتی دیدند نمی توانند در برابر قدرت ایمان و اراده ملت ایران کاری از پیش ببرند و این کشور را تحت سیطره خود در آورند با کینه توزی بیش از پیش دست به اقداماتی زدند که اگر در هر جای دیگر جهان انجام می شد بی شک آن نظام و کشور نابود میگشت اما بازهم این ملت با قدرت ایستادگی کرده و پاسخی محکم به این دشمنی ها داد.

وی افزود: با نگاهی به تاریخ میتوان فهمید با انبوه اقداماتی که بر ضد انقلاب انجام شد به دلیل دینی و مکتبی بودن این انقلاب و رهبری مدبرانه و مدیریت باشکوه انقلاب توسط امام راحل، دشمنان هیچگاه نتوانستند خدشه ای به این ملت و نظام مقدس وارد کنند.رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری موجب نابودی نقشه های دشمنان شد
مارانی با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) نقشی محوری در نابودی نقشه های دشمنان داشتند، اذعان کرد: امام خمینی(ره) به عنوان محور اساسی در میان آحاد مردم این انقلاب را هدایت کرده و همواره نقش اساسی مردم در انتخاب و مدیریت کشور را مستحکم کردند و این مردم هم به قدردانی از امام خمینی(ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرت از انقلاب دفاع کرده و آن را حفظ کردند تا پس از ۴۰سال پربرکت روز به روز این جامعه به پیش رفته و با قدرت ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس نیز یکی از مهمترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود، بیان کرد: دشمنان با تحمیل جنگ به ملت ایران و خیال تصرف یک‌ هفتگی ایران میخواستند این انقلاب را ساقط کنند تاجایی که صدام در آغاز جنگ به خبرنگاران میگوید چند روز دیگر در تهران با شما مصاحبه خواهم کرد اما در برابر نیروی اراده این ملت نتوانست هیچ کاری از پیش ببرد به گونه ای که بیش از 35 روز  در پشت دروازه های خرمشهر ماند تا دنیا ببیند این ملت چه جانانه از آب و خاکشان دفاع می کنند و برای دفاع از انقلابشان از جانشان می گذرند.

خرمشهر نماد ایستادگی یک ملت است
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه افزود: چه افرادی در خرمشهر مقاومت کردند چه کسانی با جانشان از این شهر دفاع کردند، همین مردم خرمشهر و شهر و روستاهای اطراف بودند که زن و مرد در خط مقدم بیش از ۳۵روز در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادند و آنچنان جانانه از انقلاب دفاع کردند که در تاریخ ماندگار شد.

وی خاطرنشان کرد: چند سال پس از دفاع جانانه مردم خرمشهر از شهرشان و درست پس از عملیات فتح المبین بود که در عملیات بیت المقدس در وسعتی به پهنای چندین کشور اروپایی و نیم کشور لبنان یعنی در بیش از ۵هزار کیلومتر مربع این نیروهای انقلابی به صف شدند و با فرمان امام خمینی(ره) با ایمان و اخلاصی بی نظیر برای آزادسازی خرمشهر عمل کردند.

سردار مارانی با تاکید بر اینکه عملیات آزادسازی خرمشهر در تاریخ جهان بی نظیر بود، گفت: تاریخ جنگ های جهان چنین عملیات و طرحی بی عیب بی نظیری را به خود ندیده است، عملیات بیت المقدس در سه محور و با سه قرارگاه تاکتیکی مهم آغاز شد و هنوز هم با نگاهی به نقشه خیلی ها باور نمی‌کنند عملیاتی به این بزرگی بعد از عملیات عظیم فتح المبین انجام شده و به پیروزی هم رسیده باشد.دفاع مقدس موجب شد تا دشمنان تا ابد از ایران در هراس باشند
وی با تاکید بر اینکه دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران از قدرت اراده این ملت هراس دارند، تصریح کرد: اگر امروز با اقتدار و سربلندی زندگی میکنیم، اگر آمریکایی ها با همه دشمنی و توطعه ها نمیتوانند به خود جرات تعرض به این کشور را بدهند به دلیل همان دفاع مقدس و رشادت ملت ایران در جنگ تحمیلی است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه اذعان کرد: امروز همه کشورهای اسلامی به شما ملت ایران اقتدا کردند چشم مستضعفان جهان به شما ملت است که در روزهای سخت جنگ و پس از آن محکم ایستادگی کردید و در برابر دشمنان کوتاه نیامدید و آنان نیز به همین ترتیب در حال مقاومت و ایستادگی هستند تا به آزادی برسند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا جرات جنگ با ایران را ندارد، تصریح کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب میفرمایند آمریکا جرات جنگ با ایران را ندارد به همین دلیل است که دشمنان بارها رشادت و جان فشانی این ملت را دیده و در برابر قدرت اراده و ایمان این ملت شکست های سختی خورده اند.
در پایان این مراسم از خانواده شهدای ارتش، انتظامی، مرزبانی و سپاه تقدیر شد.

 

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر: ۴۲۳۲۵۲
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۷:۳۶
۳قاچاقچی موادمخدر در سراوان به هلاکت رسیدند/یک بسیجی شهید شد
قاسم حسن زاده گفت:در درگیری رزمندگان قرارگاه قدس با قاچاقچیان موادمخدر در شهرستان سراوان سه نفر از این قاچاقچیان به هلاکت رسیدند.
۱۳۹۹/۲/۱ - ۱۷:۳۴
توزیع 500 هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان
سردار امان الله گشتاسبی گفت: 500 هزار بسته در قالب رزمایش کمک مومنانه در سیستان و بلوچستان توزیع می شود.
۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۴:۲۰
اصناف و بازاریان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند/ 36 شهید سهم سیستان و بلوچستان از شهدای اصناف
فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی سیستان و بلوچستان اصناف و بازاریان را رزمندگان جنگ اقتصادی دانست که معیشت مردم را در بازار رقم می‌زنند.
۱۳۹۸/۷/۳ - ۰۸:۲۱
دفاع مقدس سبب استحکام وحدت و برادری در کشور شد
سردار عبدالله پور گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و دوران پر افتخار دفاع مقدس سبب استحکام وحدت، اخوت و برادری، انسجام ملی و دفاع آگاهانه در مقابل تهدیدات و توطئه های کور دشمنان در کشور شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها