وبسایت خبری
امروز: جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷
سردار سنایی در گفت‌وگو با دفاع پرس:
موضوع پارچین مقدمه‌ای برای بهانه‌جویی‌های بعدی آمریکا است
معاون سیاسی کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها حوزه‌های اقتدار ما یعنی بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی را هدف‌گذاری کردند؛ زیرا قدرت دفاعی کشورمان، در مذاکرات هسته‌ای پشتوانه دیپلماسی عزتمند جمهوری اسلامی ایران محسوب می شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طایفه مرادزهی به نقل از دفاع پرس سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی سپاه پاسداران ، درباره ادعای اخیر موسسه و نشریه‌ای آمریکایی مبنی بر وجود نشانه هایی از فعالیت هسته ای در پارچین، اظهار داشت: واقعیت این است که امروز دشمن برجام را ابزاری برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران قرار داده تا به بهانه‌های مختلف سایر ابعاد مولد قدرت یا سایر مولفه های قدرت ملی را به چالش بکشاند.

وی افزود: لذا بر اساس ادعاهای پوچ و بهانه های واهی، این خط فشار استمرار پیدا می کند و جالب اینجاست که نوع بهانه‌تراشی‌ها هم به ظاهر موجه جلوه می کند؛ مثلا چون پارچین یک سایت نظامی است، ادعای فعالیت هسته ای هم به آن سایت ارتباط می یابد.

سردار سنایی ادامه داد: حال آن که اگر آنها مستندات قوی می داشتند، قطعا برای ما پرونده ای باز کرده بودند؛ لذا بیان این‌گونه مطالب، صرفا بهانه‌هایی برای ایجاد فشار بر جمهوری اسلامی ایران و کمک به شانه خالی کردن از زیر بار تعهدات‌شان در برابر اقدامات صورت گرفته از سوی ایران در موضوع برجام، است.

وی اضافه کرد: بنابر این، اقدام آنها نوعی فرار به جلو و شانه خالی کردن از انجام تعهداتی است که بایستی آنها هم متقابلا در قبال ایران انجام می دادند.

معاون سیاسی سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها در شرایط فعلی از دیپلماسی عمومی برای فشار علیه ما استفاده می‌کنند؛ البته معمولا خواسته ها یا نیات دولتمردان آمریکایی با ابزارهای بیرونی ازجمله رسانه ها نیز پشتیبانی می شود؛ در واقع بدین شکل نوعی فضاسازی به نفع خط مشی و سیاست های دولتمردان‌شان صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: آمریکایی ها اکنون ابزارهای مختلفی مانند دیپلماسی رسانه ای را هم به‌کار گرفتند؛ به عبارت دیگر بخشی از ماجرای فضاسازی علیه ایران با استفاده از رسانه های به ظاهر غیر دولتی انجام می شود.

سردار سنایی سپس درباره این ادعا که دسترسی بازرسان آژانس به پارچین واقعی نبوده هم اظهار داشت: گزارش‌های آمانو قبل از این، تأکیدی بر دسترسی بازرسان آژانس به پارچین بوده و حتی حضور خود این شخص را در هم پارچین داشتیم؛ لذا به نظر می‌رسد این‌گونه اقدامات نوعی فضاسازی رسانه‌ای برای موجه جلوه دادن بهانه‌جویی‌های دیگری در آینده باشد.

وی با بیان اینکه ادعاهای اخیر آمریکایی ها در موضوع فعالیت های هسته ای کشورمان برای هدف قرار دادن قدرت دفاعی کشورمان است، عنوان کرد: وصل کردن برخی تعهدات برجام به اقداماتی در عرصه دفاعی، نشان می دهد آنها حوزه های اقتدار ما یعنی بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی را هدف‌گذاری کردند؛ زیرا قدرت دفاعی کشورمان، در مذاکرات هسته ای پشتوانه دیپلماسی عزتمند جمهوری اسلامی ایران محسوب می شد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران در پایان گفت: بنابراین آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که این پشتوانه را از ما بگیرند؛ در واقع این بهانه‌ای برای پیشروی به سوی سایر عرصه‌هاست.     

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۲ - ۱۲:۴۵
کد خبر: ۴۲۲۴۸۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۱:۳۹
ملت ایران پس از گذشت 40 سال هنوز رویش انقلابی دارند
امام جمعه خاش گفت: مردمی که پس از ۴۰ سال هنوزم رویش انقلابی دارند و ادامه دهنده راه امام و رهبری هستند مطمئن باشند که به دشمن ضربه می‌زنند.
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۱:۳۵
13 آبان تبلور و تجلی اراده مردم در ستیز با ایادی استکبار است/ شعار مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ملت ایران است
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: شعار مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ملت ایران است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۲۵
دشمن وحدت مردم سیستان و بلوچستان را هدف قرار داده است
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: تروریست ها در حادثه میرجاوه، وحدت مردم سیستان و بلوچستان را هدف قرار داده اند.